وردپرس یا کدنویسی

سایتم را با وردپرس طراحی کنم یا کدنویسی اختصاصی؟

هر روزه متقاضیان ورود به کسب و کار آنلاین بیشتر می شوند و فروشنده های بیشتری می خواند کسب و کارشان را اینترنتی کنند و به مشتریان قدیمی خود به صورت آنلاین سرویس دهی کنند و همچنین مشتریان جدیدی از سراسر اینترنت برای خود پیدا کنند.

اگر شما هم این روزها به فکر آنلاین کردن کسب و کارتان هستید و میخواهید برای کارتان یک وب سایت طراحی کنید احتمالا با شرکت های طراحی وب سایت در تماس بودید و یا از دوستان خود سراغ این شرکت ها یا افراد برنامه نویس را گرفته اید. چیزی که در ابتدای کار زیاد به گوشتان می خورد کلیدوژاه های وردپرس، کدنویسی، زبان های PHP, Asp, Python, Java و واژه های شبیه به این می باشد.

در این مقاله قصد داریم شما را با روش های مختلف درست کردن یک سایت به زبان ساده آشنا کنیم تا بتوانید راحت تر و با داشن بیشتری از بین گزینه های موجود سایت خود را با بهترین گزینه موجود بر اساس نیازتان طراحی کنید و یا سفارش طراحی آن را بدهید.

به طور کلی در طراحی سایت دو روش وجود دارد، طراحی سایت با CMS ها و طراحی سایت به صورت کدنویسی اختصاصی.

سی ام اس ها (Content management system) همانطور که از اسمشان مشخص است سیستم های مدیریت محتوایی هستند که قبلا توسط افرادی نوشته شده اند و تقریبا سایت های آماده ای هستند که فقط باید تغییراتی بر اسا نیاز روی آن ها بدهیم تا سایتی که میخواهیم را از روی آن ها بسازیم.

طراحی سایت با CMS:

وردپرس معروفترین CMS موجود در بازار فعلی می باشد و قالب ها و پلاگین های زیادی برای آن نوشته شده است که بعضی از آن ها رایگان است و بعضی دیگر به صورت پولی یا اشتراکی. همچنین دیگر سی ام اس های معروف بعد از وردپرس جوملا، دروپال، مگنتو و پرستاشاپ می باشند که هر کدام از آن ها به منظور خاصی نوشته شده اند. اکثر سی امس های معروف موجود با زبان قدرتمند PHP نوشته شده است.

طراحی سایت با کدنویسی اختصاصی:

در طراحی سایت با کدنویسی دیگر از سایت از قبل آماده شده ای استفاده نمی شود و وب سایت از پایه به صورت اختصاصی کدنویسی می شود. در کدنویس اختصاصی زبان های برنامه نویسی مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد که معروف ترین آن ها PHP, Asp, JavaScript, Python, Java می باشند. که از میان همه این زبان ها تقریبا درصد بسیاری از سایت های موجود (نزدیک 80 درصد کل سایت های روی اینترنت) با زبان PHP نوشته شده است.

تفاوت، مزیت و معایب هر روش کدام است؟

طراحی سایت با سیستم های آماده نظیر وردپرس به دلیل آماده بودن بیشتر قسمت های آن باعث می شود راحت تر و کم هزینه تر و با دانش فنی کمتری یک سایت طراحی کنید. به دلیل همین ویژگی مهم وردپرس مورد استفاده بیشتری در شرکت های طراحی سایت قرار گرفته است. زیرا آماده سازی سریعتر است، تخصص کمتری برای سازنده نیاز است و تیراژ بیشتری از طراحی سایت در ماه می توان به مشتریان ارائه کرد.

از طرفی طراحی سایت با کدنویسی اختصاصی مقداری زمان برتر است و برنامه نویسان متخصص و حرفه ای نیاز دارد که بتواند سایت را مطابق با نیاز مشتری و همراه با بهینگی و امنیت بالا تحلیل و کدنویسی کند و از اهمیت سئو در وب سایت غافل نشود.

با این حال وردپرس برای سایت هایی که ساختار مطلب محور دارند مثل سایت های خبری، مجلات اینترنتی و وبلاگ ها مناسب تر است، زیرا وردپرس به همین منظور نوشته شده است و این در اسم آن هم معلوم می باشد (WordPress).

ولی وقتی حرف از طراحی یک سایت فروشگاهی، خدماتی و استارتاپی به میان میاید بهتر است کدنویسی مطابق با نیازهای سایت و به صورت اختصاصی کدنویسی شود تا بهینگی لازم رعایت شود و بعدا با گذشت زمان و با افزایش کاربرها و بازدیدهای سایت، سایت دچار افت سرعت و collapse نشود و همچنین در صورت نیاز به اپلیکیشن نیتیو و یا وب ویو نیاز به هزینه بیشتری نباشد و اپلیکیشن زیبایی بیشتری داشته باشد.

بنابراین طبق توصیه متخصصان این حوزه و همچنین توصیه گروه برنامه نویسی هیتانت بهتر است سایت های محتوا محور خود را با وردپرس طراحی کنیم و سایت های غیر محتوایی و خدماتی و فروشگاهی با کدنویس اختصاصی انجام شود.

نکته ای که در طراحی سایت های غیر محتوایی با وردپرس وجود دراد این است که احتمالا در شروع کار تفاوتی بین وردپرس و کدنویسی اختصاصی دیده نمیشود ولی با گذشت زمان و با افزایش ترافیک سایت به صورت محسوس کندی سایت بروز می کند و همچنین برای توسعه های جدید و افزایش امکانات سایت با مشکلاتی خواهیم خورد.

جهت دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با مشاوران ما در گروه طراحی سایت هیتانت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.